Xindl X varuje před KSČM

Písničkář, skladatel a scénárista Ondřej Ládek, známý pod pseudonymem Xindl X, zavedl novináře a vybrané fanoušky u příležitosti představení nového videoklipu do dob před rokem ´89. Všichni pozvaní prošli kontrolou příslušníků VB, v sále kina Světozor zasedla odborná komise, přítomna byla rovněž pionýrská hlídka.

Předseda komise ve svém ohnivém projevu důrazně upozorňoval na škodlivost rockové muziky. Sugestivní proslov poukazující v mnoha ohledech na tupost tehdejších soudruhů byl velmi úsměvný… Ale pouze díky faktu, že všichni měli jistotu, že vyjdou ven a vrátí se do svobodného světa. Pokud by nebylo úniku před neustálou kontrolou, prověrkami a zákazy, všechny by jistě spíše mrazilo.

Právě i novým videoklipem k písni Čecháček a totáček chce Xindl X upozornit na skutečnost, že časy pod komunistickou vládou nebyly rozhodně růžové. Neměli bychom zapomínat na příkoří, se kterými se každý občan denně setkával.

Xindl X se po promítnutí klipu postavil za řečnický stolek a znovu si povzdechl nad nostalgickými vzpomínkami mnoha lidí na totalitní režim jako na dobu nízkých cen a jisté práce pro každého. Ani tyto „záruky" nebyly tak úplně jednoznačné a samozřejmé pro všechny bez výjimky. Svůj vstup Ondřej Ládek ukončil slovy: „Nechtějme vyměnit morální principy za levné potraviny."

Videoklip Čecháček a totáček vytvořil výtvarník a animátor Ondřej Pfeiffer. Vedle Xindla X se v klipu objevuje i jeho manželka Monika. Čecháček a totáček je již třetím singlem z poslední desky Xindla X Čecháček Made.

GALERIE

Související obsah:

» Xindl X myslí na Michala Hrůzu   (Karel Souček, 18. 07. 2014)
» Jarní turné Xindla X předznamenává novou desku   (Karel Souček, 20. 03. 2014)
» Xindl X si vzal do parády Barbínu   (Jitka Fialková, 13. 01. 2014)
» Písničkář Xindl X nám pěkně rozkvetl   (Karel Souček, 14. 05. 2014)
» Na písničkářských koncertech mám rád intimitu s publikem, tvrdí Xindl X   (Karel Souček, 20. 03. 2013)
» Xindl X a ti ostatní aneb tak trochu jiní písničkáři   (Joe Stramr, 15. 10. 2012)
» Baumaxa pojede dvojité Dawntempo   (Joe Stramr, 22. 03. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘ



HUDEBNÍ ZPRÁVY
Zpěvačka Karolína se už nechce ztrácet
22.02.

Zpěvačka Karolína se už nechce ztrácet

Zpěvačka Karolína vydává roztančený popový singl Nechci už se ztrácet. S jejím přispěním ji napsal její...


Všechno nejlepší je dosud nejpestřejší Ventolinovo album
22.02.

Všechno nejlepší je dosud nejpestřejší Ventolinovo album

Pod názvem Všechno nejlepší vydává elektronický producent Ventolin své dosud nejpestřejší a nejpropracovanější...


Fanoušci jsou pro Nieve Ellu na prvním místě, v Praze to potvrdila
22.02.

Fanoušci jsou pro Nieve Ellu na prvním místě, v Praze to potvrdila

Britská indie zpěvačka a hudebnice Nieve Ella je známá svou kombinací indie, popu a elektronické hudby. Její...


Totally Nothin vydává hluboce osobní album Hudba, co hojí rány
21.02.

Totally Nothin vydává hluboce osobní album Hudba, co hojí rány

Hudba, co hojí rány je název nového, hluboce osobního alba, které Totally Nothin vydává po roce a půl...


Terne Čhave oslaví 40. narozeniny výročním koncertem plným Rom'n'Rollu
21.02.

Terne Čhave oslaví 40. narozeniny výročním koncertem plným Rom'n'Rollu

Již čtyřicet let se se svým Rom'n'Roll pohybuje na scéně kapela Terne Čhave. Narozeniny oslaví na výročním...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Noc Na Zemi
09.02.

Noc Na Zemi

» Bad Karma Boy

V jednom z rozhovorov kedysi kapela Bad Karma Boy povedala, že v ich textoch sa často...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru