Začátkem října se na Kamině křtilo

Hudební klub Kamina boat, který, jak název napovídá, je umístěn v podpalubí lodi kotvící na pražské náplavce, byl 4. října svědkem dvojitého křtu.

Pražská kapela MAD DOG tu křtila hned dvě alba s názvem Dilema. Černé album plné syrových rokenrolových písniček a odlehčené bílé akustické.

MAD DOG je kapela, která jede už svůj třetí rok existence a skládá se z muzikantů, jejichž duše bijí pro různé hudební žánry, ale spolu tvoří něco, čemu říkají rokenrol a další škatulky nechávají těm, co se v nich vyznají lépe.

V současnosti hrají ve složení Lukáš Vondra – kytara a zpěv, Juraj Jašík – basová kytara, Jiří Skala – bicí a Adam Chvojka – bicí a zpěv. Složení klasického tria basa, kytara, bicí rádi obohacují o hosty ( Michal Bystrov – harmonika, Nikola Čejchanová – zpěv ).

Na kontě mají něco přes šest desítek živých vystoupení, několik videoklipů a teď konečně přišlo na řadu i vydání debutového alba. Vídat je můžete především živě v klubech nebo s akustickou kytarou a cajonem po kavárnách a busking akcích.

Začátek pátečního koncertu byl plánovaný něco po sedmé hodině večer a už v tu dobu to vypadalo na slušnou účast. Spousta kamarádů a fanoušků kapely je přišla podpořit svojí přítomností nebo zakoupením merche. K dostání byly náramky, trička a flasky s nahranými alby. Černá a bílá - stejná jako je barva alba, a dokonce červená, na které byla alba obě.

Kapela hrála ten večer v sestavě se dvěma bicími a na podiu přivítali i své hosty. Vše se neslo v přátelské a milé atmosféře, lidé se bavili a tančili. A když dvě alba, tak i kmotři byli dva.

Jako druhá vystoupila benešovská kapela Metresa. Její čtyři členové se outfitem sladili s místem konání koncertu a vystoupili po námořnicku v pruhovaných tričkách a námořnických čepicích. Sice už obsazenost podpalubí trochu prořídla, ale pořád zůstalo dost lidí, aby si užili pohodu upršeného večera v teple a suchu při poslechu fajn muziky.

 

 

 

 

 

GALERIE

Související obsah:

» Kamina Boat duněla pořádnou muzikou   (Alice S., 09. 09. 2023)


ZADEJTE KOMENTÁŘ



HUDEBNÍ ZPRÁVY
Českou Kamenici čeká třídenní příval energie s Leoniden či Monkey Business
08.04.

Českou Kamenici čeká třídenní příval energie s Leoniden či Monkey Business

V kulisách historického centra České Kamenice, parku i koupaliště proběhne od 5. do 7. června 2025...


Britští vačnatci znovu v Praze; aneb jak The Wombats roztančili Archu+
08.04.

Britští vačnatci znovu v Praze; aneb jak The Wombats roztančili Archu+

V sobotu 5. dubna se v prostorách Archa+ sešli fanoušci britské indie-rockové kapely The Wombats,...


Hned pět měst v Česku a na Slovensku čeká ponurý klid
08.04.

Hned pět měst v Česku a na Slovensku čeká ponurý klid

Švédská melo-death metalová parta Dark Tranquillity k příležitosti vydání své již třinácté desky...


Kapela Dunaj vydává první singl z nového alba a vyráží na turné
07.04.

Kapela Dunaj vydává první singl z nového alba a vyráží na turné

Ilegální tanečnice je první ochutnávkou ze společného alba kapely Dunaj a zpěvačky Jany Vébrové....


Bouřlivá heavy legenda W.A.S.P. rozpálí v říjnu pražskou Lucernu
07.04.

Bouřlivá heavy legenda W.A.S.P. rozpálí v říjnu pražskou Lucernu

Pátek 3.10. 2025 si zapíší do kalendáře všichni milovníci 80kového heavy metalu, neboť do Prahy opět přijede US...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Noc Na Zemi
09.02.

Noc Na Zemi

» Bad Karma Boy

V jednom z rozhovorov kedysi kapela Bad Karma Boy povedala, že v ich textoch sa často...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru