Zaz představuje hned dva singly z chystaného alba

Populární francouzská zpěvačka Zaz dokončuje nové studiové album, které by mělo vyjít letos v září. Jeho vydání předznamenávají dva singly. V písničce Saints et saufs se Zaz svým nezaměnitelným hlasem dotýká témat uzdravující lásky a vlastního sebeurčení tváří v tvář společenským tlakům. 

Spolu s prvním singlem si příznivci této zpěvačky mohou poslechnout i zhlédnout druhou píseň – Je  pardonne. V ní zachycuje zpěvačka emocionálně syrové a hluboce osobní vyznání, jehož jemný a introspektivní text dokonale odráží ducha celého alba.    



Zaz, jedna z nejvýraznějších osobností francouzské hudební scény, se za patnáct let dokázala dostat do popředí zájmu i v mezinárodním kontextu. Svoji tvorbu poprvé představila písní „Je veux", ze které se stal globální hit i díky jejímu nezaměnitelnému, chraplavému hlasu plnému emocí. Na svém kontě má pět studiových alb a více než pět milionů prodaných nosičů. Publikum i daleko za hranicemi Francie oceňuje její živé koncerty s neuvěřitelnou energií. Uskutečnila již tři velká světová turné, která ji zavedla do více než padesáti zemí. Vystupovala ve vyprodaných sálech od Buenos Aires přes Berlín, Montreal, Madrid, Tokio až po Istanbul. Dosud spolupracovala s prestižními umělci, jako je Quincy Jones, jenž produkoval její album „Paris", či s Charlesem Aznavourem a mnoha dalšími. 

Od června 2025 se vydá na celosvětové turné, které zahrnuje letní festivaly a podzimní koncerty ve velkých halách. Některé z nich byly vyprodány během několika dní po zveřejnění. Pokračovat bude i příští rok, kdy je plánována zastávka i v Čechách.
Foto: Jan Welters


Související obsah:

» Zaz představuje Paříž na své desce, jako zamilovaná puberťačka   (Petr Škrabánek, 20. 04. 2015)
» Talentovaná písničkářka ZAZ přichází s druhým albem   (Karel Souček, 13. 04. 2013)
» ZAZ dala Pražanům zapomenout, kde se právě nachází. Rázem je přesunula do Paříže   (Petr Škrabánek, 24. 06. 2023)
» Anděl s ďáblem v těle   (Karel Souček, 31. 05. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘ



HUDEBNÍ ZPRÁVY
Festival Mezi ploty se vrací v plné síle, do Bohnic se chystá více než stovka účinkujících
16.04.

Festival Mezi ploty se vrací v plné síle, do Bohnic se chystá více než stovka účinkujících

Po těžkých covidových letech se festival Mezi ploty vrací ve velkém stylu a opět bude největším kulturním...


Společný večer Besedy a Alarmu propojí politickou debatu s nezávislou hudbou
15.04.

Společný večer Besedy a Alarmu propojí politickou debatu s nezávislou hudbou

Debatu o nejzásadnějších politických otřesech současnosti s koncerty tří výjimečných jmen české nezávislé...


Podivné rybičky jsou prvním singlem z chystané novinky Mňágy a Žďorp
15.04.

Podivné rybičky jsou prvním singlem z chystané novinky Mňágy a Žďorp

Valašskomeziříčská kapela Mňága a Žďorp připravuje nové album. Pod názvem Hořiš? Hořím! vyjde 12. září...


Tři Sestry slaví 40 let
15.04.

Tři Sestry slaví 40 let

Ve dnech 16. a 17. května 2025 se v pražském A Parku Braník uskuteční tradiční výroční koncert skupiny Tři...


Středeční koncert v Parlament Clubu měl na programu tříchodové menu
14.04.

Středeční koncert v Parlament Clubu měl na programu tříchodové menu

Plzeňský suterénní klub znovu dostál své metalové pověsti a na středu 9.4.2025 připravil pro hosty...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Duše v peří
15.04.

Duše v peří

» Joker Beat

Čtvrté album Joker Beat pod názvem Duše v peří vyšlo 20.12....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru