Zvíře jménem podzim vylezlo ze skrýše a stalo se tím nejlepším podzimním společníkem
Recenze alba : Zvíře jménem podzim

Hned úvodní verše Dobrého večera navodí husí kůži z temně krásné melodie, ze které se loudí "Jsem zvíře jménem Podzim. Zvíře jménem Podzim. Do tváře ti foukám potrhaný vzpomínky. Jsem zvíře jménem Podzim. Zvíře jménem Podzim. Jsem to pořezaný nebe. I ta černá země pod ním". Melancholie, temnota, prostě sychravý chladný podzim zabalený v mlze. Taková je debutová deska vyprávějící jeden velký příběh.
Album spojuje hned několik různých žánrů a inspirací, které pramení nejspíše z obsáhlého zástupu spolupracovníků. Kromě Königa jsou slyšet především zpěvačka Marie Kieslowski a cello Terezie Kovalové. Postrockové refrény (Dobrý večer, Zvíře jménem podzim, Horizont) se prolínají s písničkami, které vychází z folkloru. Tohle zajímavé spojení vygraduje především v písni Andulko, z jejíchž tónů a závěrečného sborového "budeš zapomenutá" naprosto mrazí. Hlavním pojítkem s celým dějem je píseň Kolíne, která spojuje agresivní riffy opět s prvky lidové hudby. Detektivní příběh o nalezené dívce pokračuje dále v knize Zvíře jménem podzim, která vyšla ke konci roku a doplňuje tak celý příběh debutové desky.
Přes všechnu tu temnotu a smutek však existuje radost a touha porazit temné síly spojením těch vlastních. Neděle nám ukáže, že i přes všechno zlé, je možné udělat si to lepší ("Všichni se společně řítíme ke katastrofě. Všichni chceme bejt alespoň na chvilku šťastní") a závěrečné Satelity nás přesvědčí, že úplně každý z nás by si měl "Sníst svý sny".
Zvíře jménem podzim je dar pro každého posluchače. Dar plný překvapení s každým dalším poslechem. Dílo, na kterém se současně během několika dlouhých sezení podílelo více než deset tuzemských umělců, je tím nejlepší možným společnkem pro trávení podzimu a klidně i celé letošní zimy. Stačí si lehnout domů ke krbu, přikrýt se a zaposlouchat se.
- Září (2019) 00:36:46
Zvíře jménem podzim se loučí s deskou Září
Když se v roce 2017 začaly rojit zvěsti o zrození Zvířete jménem podzim, ihned se kolem...
Související obsah:
» Zvíře jménem Podzim vylézá z temnoty (Karel Souček, 07. 11. 2017)» Kittchen představuje Sudety ze svého oceňovaného alba Kontakt (Karel Souček, 03. 01. 2016)
» Pomozte Kittchenovi, pak si s ním budete moci zacvičit (Karel Souček, 04. 08. 2017)
HUDEBNÍ ZPRÁVY
TátoFest 2025 se vrací na Domažlicko, tentokrát bude dvoudenní
TátoFest je název alternativního festivalu, jehož druhý ročník proběhne o víkendu 9. a 10. května opět v malebné...
Velký jamajský pátek ovládne a roztančí Malostranskou besedu
Jamajská senzace Junior Dell, vycházející hvězda britského labelu Original Gravity, se po loňském...
Plný dům a kvalitní muzika – koncert v KD Katovice se vydařil
Sobotní večer v Katovicích na Strakonicku nabídl hostům jednu ze zastávek jarní Tour 2025 oblíbených kapel Doga...
Festival Praha žije hudbou rozezní a roztančí hlavní město již podesáté
Praha žije hudbou, největší buskingový festival v ČR, opět začátkem června rozezní a roztančí hlavní město....
Hektické oslavy končí, po kratší pauze je Vypsaná fixa zpět
Loňský rok byl pro Vypsanou fixu ve znamení oslav 30. narozenin. V jejich rámci vyprodala dva narozeninové koncerty...
» zobrazit více...
RECENZE
» Arakain 2006: Labyrint, Touža a neúprosný...
» „Achtung, Sultan!“ volá První Hoře...
» Ve svobodném a magickém světě MBT je otevřeným...
» Crazy Story kapely Totální nasazení baví...
» Vánoční poselství Radůzy – láska,...
» Riffobijec Kiko Loureiro na novince masíruje...
» zobrazit více...
Dejvická Klubovna první jarní den pořádně rámusila
Pražská skupina Slut vznikla na podzim roku 1991. Začínali jako HC kapela, později...
Velký jamajský pátek ovládne a roztančí Malostranskou besedu
Jamajská senzace Junior Dell, vycházející hvězda britského labelu Original...
Plný dům a kvalitní muzika – koncert v KD Katovice se vydařil
Sobotní večer v Katovicích na Strakonicku nabídl hostům jednu ze zastávek...
Noc Na Zemi
» Bad Karma BoyV jednom z rozhovorov kedysi kapela Bad Karma Boy povedala, že v ich textoch sa často...
TátoFest 2025 se vrací na Domažlicko, tentokrát bude dvoudenní
TátoFest je název alternativního festivalu, jehož druhý ročník proběhne...
Caligula's Horse: Našli jsme specifický hudební styl, který víme jak vytvořit
Po koncertě australské progresivně metalové party Caligula's Horse...
Na Alana Walkera dorazila celá republika, ale nevíme co si myslet o samotné show
Alan Walker, norsko-britský DJ, známý především svým zamaskovaným obličejem,...
Singlem Azizam se Ed Sheeran vrací k radosti, světlu, lásce a hravosti
Slovo Azizam pochází z perštiny a znamená „můj milý" nebo „má lásko". Zároveň se...
Na Trnkobraní se mohou těšit Dan a Eva
Již zítra se otevřou brány areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích,...
Debutové album Petrofskiho zdobí množství emocí, poloh i žánrů
Nejen plejádou zajímavých hostů, ale i množstvím emocí, poloh i žánrů...
Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.
» Podporujeme nadějné kapely
» Zadání profilu interpreta
Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.