Vl. ročník Metalfest Open Air, 1. den

Reportáž 1.den

Další ročník festivalu se i přes počáteční nejistotu koná opět v Amfiteátru Lochotín, který byl dokonale zrekonstruován a skvěle připraven přivítat první kapelu, českobudějovickou Warhawk. Počasí se opravdu vydařilo, sluníčko dokonale likvidovalo všechny návštěvníky festivalu, který se i tak rozjel na plné obrátky. Rakouští Serenity, Insomnium a Battle Beast z Finska, následovala tolik očekávaná formace Grave Digger z Německa nebo Overkill z U.S.A , každý si prostě přišel užít nejvíc tu svoji kapelku.Další formace Moonspell představila novou desku Extinct, která sklízí velké úspěchy. Tento portugalský gothic metal od sluníčka znavené posluchače donutil zvednout se z laviček a už se řádilo v kotli pod pódiem. První festivalový den byl prostě nadupanej skvělou muzikou

Arch Enemy dokonale rozparádila zaplněný areál

Jako poslední kapela večera byla švédská Arch Enemy, nyní v čele se zpěvačkou Alisse White Gluz. Tu za sebe doporučila Angela, která se rozhodla z kapely v březnu 2014 odejít, i když nadále zde působí jako manažerka.

Večer se opravdu vydařil a vy můžete nakouknout do přiložené fotogalerie z tohoto fajnového dne právě zde:

GALERIE

Související obsah:

» Metalfest 2014, 1. den   (Jana Kleinbauerová, 31. 05. 2014)
» Metalfest 2014 reportáž, 2. den   (Jana Kleinbauerová, 01. 06. 2014)
» Metalfest 2014 reportáž, 3.den   (Jana Kleinbauerová, 02. 06. 2014)
» Na plzeňský Metalfest za autogramy   (Karel Souček, 18. 05. 2015)
» Na letošní Metalfest dorazí kapely z dvanácti zemí   (Karel Souček, 18. 03. 2015)


ZADEJTE KOMENTÁŘ



HUDEBNÍ ZPRÁVY
The Lumineers chystají svůj dosud největší český koncert
12.03.

The Lumineers chystají svůj dosud největší český koncert

Nejen v Čechách milovaní folkrockeři The Lumineers se vrací s plánem okouzlit O2 arenu. Zažít americkou kapelu...


St. Vincent oznamuje svůj první český samostatný koncert
12.03.

St. Vincent oznamuje svůj první český samostatný koncert

V rámci All Born Screaming Tour přijede do Prahy držitelka ceny Grammy St. Vincent. 14. července 2025 v...


Holandská indie-rocková kometa The Vices se vrací do Prahy
11.03.

Holandská indie-rocková kometa The Vices se vrací do Prahy

V našem hlavním městě nejde o žádné nováčky, svůj talent a kytarový šarm předvedli už v minulosti v Rock...


„Z vlády cukru a biče je tu už jen Bitch,“ zpívá Insania.
11.03.

„Z vlády cukru a biče je tu už jen Bitch,“ zpívá Insania.

„Starej svět končí, novej tě nechce, co bylo, je pryč. Na cukr zapomeň, už došel, je tu jen sugar-free Bitch…,"...


Letní kapela zahraje na benefičních koncertech pro Jeseníky
11.03.

Letní kapela zahraje na benefičních koncertech pro Jeseníky

V tvorbě Letní kapely nebo jejího frontmana Jaromíra Švejdíka aka Jaromíra 99 (mj. Priessnitz, Umakart, Kafka Band)...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Noc Na Zemi
09.02.

Noc Na Zemi

» Bad Karma Boy

V jednom z rozhovorov kedysi kapela Bad Karma Boy povedala, že v ich textoch sa často...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru