Vrátí se KoRn k rocku?

Korn v loňském roce vydali experimentální dubstepové album The Path Of Totallity, s kterým trochu oživili svou dosavadní nu-metalovou kariéru. Co to ale znamená pro jejich další, právě připravované album? Kytarista Munky se o něm rozpovídal v rozhovoru pro Phoenix New Times a údajně předpokládá návrat více kytarové muziky, i když elektronika bude dále nezanedbatelným faktorem.

James "Munky" Shaffer: "Neřekl bych, že nové album bude o 180 stupňů jiné než The Path Of Totallity, ale rozhodně zaujmeme jiný přístup. Nebude z nás dubstepový projekt, ale ve studiu používáme hodně zajímavých nahrávacích technik."

Na otázku, zda-li to znamená návrat k tvrdšímu zvuku Korn, kytarista řekl: "Myslím si, že bude. Jakmile Jonathan (Davis pozn. red.) přidá svoje vokály, tak bude. Je to melodičtější a kytary jsou agresivnější a více ofenzivní. Myslím, že to, co jsme dělali předtím, bylo odvážné a mělo to koule, v souvislosti s výhradně dubstepovým albem. Pro mě je The Path Of Totallity stále albem Korn, ale na albu, které právě píšeme, chci mít více kytar. Jsme sice ještě jednou nohou v elektronickém stylu, ale nemusí to být nutně dubstep. Děláme na čerstvých postupech ke kytarovým riffům a musím říct, že to zní skvěle."

"Když Jonathan poprvé přišel s myšlenkou dubstepu v naší hudbě, podpořil jsem ho. Líbilo se mi to. Myslel jsem, že bylo načase se pustit do něčeho nového. Vždycky jsme byli kapelou, která se snaží objevovat nové věci a inovovat to, co děláme. Byli jsme zkrátka takto naladěni, bylo to naše desáté album a prostě jsme do toho šli. Kdyby se nám to nelíbilo a nebyli s tím spokojeni, nevydávali bychom ho."

Důležitou informaci, a sice datum vydání nového alba KoRn, Munky zatím nesdělil. Kapela v současné době píše a pracuje na novém materiálu, ale konkrétní informace zatím nejsou známy.

Související obsah:

» Vrátí se KoRn k rocku?   (David Malý, 08. 11. 2012)
» Korn v září vydají DVD   (David Malý, 29. 06. 2012)


ZADEJTE KOMENTÁŘ



HUDEBNÍ ZPRÁVY
Patnácté narozeniny slaví Malina Brothers na turné
23.02.

Patnácté narozeniny slaví Malina Brothers na turné

Přední česká country a bluegrassová kapele Malina Brothers letos slaví patnáctiny. Původně se tři bratři Malinové...


Zpěvačka Karolína se už nechce ztrácet
22.02.

Zpěvačka Karolína se už nechce ztrácet

Zpěvačka Karolína vydává roztančený popový singl Nechci už se ztrácet. S jejím přispěním ji napsal její...


Všechno nejlepší je dosud nejpestřejší Ventolinovo album
22.02.

Všechno nejlepší je dosud nejpestřejší Ventolinovo album

Pod názvem Všechno nejlepší vydává elektronický producent Ventolin své dosud nejpestřejší a nejpropracovanější...


Fanoušci jsou pro Nieve Ellu na prvním místě, v Praze to potvrdila
22.02.

Fanoušci jsou pro Nieve Ellu na prvním místě, v Praze to potvrdila

Britská indie zpěvačka a hudebnice Nieve Ella je známá svou kombinací indie, popu a elektronické hudby. Její...


Totally Nothin vydává hluboce osobní album Hudba, co hojí rány
21.02.

Totally Nothin vydává hluboce osobní album Hudba, co hojí rány

Hudba, co hojí rány je název nového, hluboce osobního alba, které Totally Nothin vydává po roce a půl...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Noc Na Zemi
09.02.

Noc Na Zemi

» Bad Karma Boy

V jednom z rozhovorov kedysi kapela Bad Karma Boy povedala, že v ich textoch sa často...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru