Mixle v piksle
Recenze alba : Unapologetic

Barbadoská zpěvačka Rihanna má skvělý talent poznat, co zrovna letí, navíc se obklopit tím nejlepším týmem, vydávat jednu úspěšnější desku za druhou a ještě ovládnout všechny hitparády. Zpěvačka, která je ovlivněna styly jako r’n’b, reggae, dancehall nebo karibská hudba, ráda experimentuje s různými odlišnými styly a úspěšně je spojuje dohromady. Doslova rok po vydání Talk That Talk přichází Rihanna s dalším, v pořadí už sedmým albem z dílny Def Jam Recordings. Pracovní název pro album byl trochu neoriginálně Seven, který se změnil na Unapologetic s jediným hlavním mottem, a to být upřímný sám k sobě. Člověk už tak nějak tuší, že půjde asi o další osobní zpověď jako v albu Rated R, ale zase s úplně novým zvukem. K úspěchu mají dopomoct i slavná jména jako Chris Brown, MIkky Ekko, Sean Garrett nebo Swedish House Mafia.
Když hosté přebijí domácí
Phresh Out The Runway nekompromisně mixuje hip hop a elektro, následuje singl Diamonds, což je taková rychlejší balada, která kombinuje elektroniku s popem. Spolupráce s Eminemem se osvědčila už při obrovském hitu Love The Way You Lie a tak hostuje na party songu Numb, bohužel k Rihannině smůle, má výraznější projev než ona a v jeho stínu se trochu ztrácí. V Loveeeeee Songu hostuje další raper a zpěvák Future. Na další spolehlivé jméno vsadil potencionální hit RIght Now, kde mixážní pult ovládá jistota jménem David Guetta, ale bohužel se zdá, jakoby se mu spíš zasekla deska. Druhá, spíš pomalejší část alba s převahou balad nechytne tolik za srdce, jak by se čekalo, žádné Take A Bow se nekoná. Stay kombinuje kytaru a klavírní party a Mikky Ekko, který jako jeden z mála hostů pomáhá. V Nobody’s Business hostuje Rihannin "přítel" Chris Brown a dají si duet o tom, že co se děje v jejich vztahu je jen a jen jejich věc. No což o to, tah je to dobrý, dojemný příběh o dvou lidech, jejich chybách, rozchodech a návratech vždycky zabírá. Velmi osobní je pak další Love Without Tragedy/Mother Mary.
Všechny aktuální trendy v jednom balení
Co se albu nedá upřít je překvapivý zvuk, velká část je elektronicky taneční, s řadou hudebních efektů, místy se zvukem jako z 80. let a výstředními beaty, které by se spíš hodily do hiphopu a hlavně s dubstepem, který jakoby vypadl ze Skrillexova pultu. Není to tak překvapivé, Skrillex teď letí a Rihanna toho umí využít (Phresh Off The Runway, Jump, Pour It Up).
Unapologetic je velmi současné album, Rihanna je vždy o krok napřed a ví, co se bude líbit, tady se ale zdá, že se se zvukem natolik posunula dopředu, že to nikdo neocení. Tentokrát nevsadila na prvoplánové komerční hity a je to bohužel znát, nějaký ten jasný útok na hitparády tady prostě chybí. Pořád jde sice o popové album, kde je ovšem už pop hodně vytlačován dubstepem a elektronickou taneční hudbou. Mínusem je i stopáž. Čtrnáct písní je v dnešní době docela dost a v takovém množství i ty lepší songy zaniknou v roztahaném zbytku alba, což je škoda. Příště by si Rihanna měla dát raději více času na přípravu a nabrání nové (a lepší) inspirace, tohle album je bohužel jen ne moc podařená rychlovka.
Související obsah:
» Barbadoská kráska Rihanna vydává v listopadu nové studiové album (Petr Škrabánek, 14. 11. 2012)» Rihanna láme rekordy (David Malý, 10. 10. 2012)
» Pro nové album Unapologetic se svlékla i Rihanna (David Malý, 13. 10. 2012)
» Brzy se dočkáme nového singlu Rihanny (David Malý, 24. 09. 2012)
HUDEBNÍ ZPRÁVY
Z nové Prokopovy písně Ostraka mrazí
Ostraka. Nová píseň Michala Prokopa, ze které mrazí. Text plný obav a strachu, emocemi nabitá rocková hudba a naléhavý, procítěný...
Blíž ke hvězdám – Lenny Kravitz na Blue Electric Light Tour
Včerejší show Lennyho Kravitze před vyprodanou O2 Arénou nás dostala svou atmosférou přímo do nebe. Svým...
The Lumineers chystají svůj dosud největší český koncert
Nejen v Čechách milovaní folkrockeři The Lumineers se vrací s plánem okouzlit O2 arenu. Zažít americkou kapelu...
St. Vincent oznamuje svůj první český samostatný koncert
V rámci All Born Screaming Tour přijede do Prahy držitelka ceny Grammy St. Vincent. 14. července 2025 v...
Holandská indie-rocková kometa The Vices se vrací do Prahy
V našem hlavním městě nejde o žádné nováčky, svůj talent a kytarový šarm předvedli už v minulosti v Rock...
» zobrazit více...
RECENZE
» „Achtung, Sultan!“ volá První Hoře...
» Ve svobodném a magickém světě MBT je otevřeným...
» Crazy Story kapely Totální nasazení baví...
» Vánoční poselství Radůzy – láska,...
» Riffobijec Kiko Loureiro na novince masíruje...
» Čistá radost všech ze všeho, to je nové...
» zobrazit více...
Waltari ukázali, že pořád umí přenést super energii do publika
Koncert finské kapely Waltari v pondělí 28. října v pražském klubu...
The Lumineers chystají svůj dosud největší český koncert
Nejen v Čechách milovaní folkrockeři The Lumineers se vrací s plánem...
Blíž ke hvězdám – Lenny Kravitz na Blue Electric Light Tour
Včerejší show Lennyho Kravitze před vyprodanou O2 Arénou nás dostala...
Noc Na Zemi
» Bad Karma BoyV jednom z rozhovorov kedysi kapela Bad Karma Boy povedala, že v ich textoch sa často...
Kdo je historicky největší kapelou Rock for People a proč to jsou Linkin Park?
Třicátý ročník festivalu Rock for People klepe na dveře a že se bude jednat...
Bleed From Within: Rádi si hrajeme s melodiemi, ale pořád jsme metalová kapela
Po jejich dalším povedeném vystoupení na festivalu Brutal Assault jsem...
Chorvatský finalista Eurovision veze debutovou desku do Meetfactory
Oblíbená česká dovolenková destinace není jen domovem hezkých pláží, ale také...
Z nové Prokopovy písně Ostraka mrazí
Ostraka. Nová píseň Michala Prokopa, ze které mrazí. Text plný obav...
Na Trnkobraní se mohou těšit Dan a Eva
Již zítra se otevřou brány areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích,...
Colour Of The Sky vydává první z dvojice chystaných EP
Colour Of The Sky je hudební projekt Michaela Marka. V těchto dnech autorovi vychází...
Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.
» Podporujeme nadějné kapely
» Zadání profilu interpreta
Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.