Red Baron Band oslaví v Akropoli dvacáté narozeniny

Dvaceti roků se v plném uměleckém zdraví a svěžesti dožívá pražská hardrocková skupina Red Baron Band. Za tuto dobu ani jednou nepřerušila svoji činnost, byť prošla řadou personálních změn. Téměř všechny své sestavy si soubor připomene na speciálním výročním koncertu 25. ledna 2014 v Paláci Akropolis v Praze.

Skupina, která ve své tvorbě vychází z odkazu toho nejklasičtějšího rocku 60. a 70. let, zahraje výběr skladeb ze svých čtyř dosavadních alb (The First Album – 2000, In The Light – 2003, Music Must Change – 2006, Reflections – 2010). Zaznějí však i některé písně, které se na řadová alba nevešly. Hudební produkci navíc doplní obří videoprojekce plná raritních záběrů z historie kapely.

Red Baron Band si kromě bývalých členů přizval i několik hvězdných hostů, v Akropoli vystoupí mimo jiné klávesista Emil Viklický, zpěvačka Zuzana Michnová, vibrafonista Radek Krampl nebo houslista Honza Moc. Skupinu v některých skladbách podpoří, stejně jako v (ne)dávné minulosti, rovněž dechová sekce a připravena jsou i další překvapení. Celý koncert bude obrazově i zvukově zaznamenán a měl by posléze vyjít v podobě DVD.

GALERIE

Související obsah:

» Tenhle film si Zuzana Michnová zaslouží   (Karel Souček, 24. 08. 2013)
» Hardrocková Doga slaví 25 let na hudební scéně   (Petr Škrabánek, 23. 02. 2013)
» Harlej vymění open scény za kulturáky   (Karel Souček, 05. 10. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘ



HUDEBNÍ ZPRÁVY
Společný večer Besedy a Alarmu propojí politickou debatu s nezávislou hudbou
15.04.

Společný večer Besedy a Alarmu propojí politickou debatu s nezávislou hudbou

Debatu o nejzásadnějších politických otřesech současnosti s koncerty tří výjimečných jmen české nezávislé...


Podivné rybičky jsou prvním singlem z chystané novinky Mňágy a Žďorp
15.04.

Podivné rybičky jsou prvním singlem z chystané novinky Mňágy a Žďorp

Valašskomeziříčská kapela Mňága a Žďorp připravuje nové album. Pod názvem Hořiš? Hořím! vyjde 12. září...


Tři Sestry slaví 40 let
15.04.

Tři Sestry slaví 40 let

Ve dnech 16. a 17. května 2025 se v pražském A Parku Braník uskuteční tradiční výroční koncert skupiny Tři...


Středeční koncert v Parlament Clubu měl na programu tříchodové menu
14.04.

Středeční koncert v Parlament Clubu měl na programu tříchodové menu

Plzeňský suterénní klub znovu dostál své metalové pověsti a na středu 9.4.2025 připravil pro hosty...


Deaf Heart jsou po tříleté pauze zpět, nové album CALIGULA je temné a syrové
13.04.

Deaf Heart jsou po tříleté pauze zpět, nové album CALIGULA je temné a syrové

CALIGULA je název nového alba, s nímž po téměř tříleté pauze přichází kapela Deaf Heart....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Duše v peří
15.04.

Duše v peří

» Joker Beat

Čtvrté album Joker Beat pod názvem Duše v peří vyšlo 20.12....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru