Poletíme? by hráli nadšeným fanouškům až do rána

Ještě v úterý 23. srpna dopoledne to vypadalo, že kapela Poletíme? bude hrát v Ledárnách Braník za deště, snad od pátku lilo a lilo. Občas zpestřené bouřkou nebo kroupami. Počasí se však energických kroskántry turbošansonů zřejmě zaleklo, takže během večera nabídlo svoji přívětivější tvář. Ani kapka.  

Návštěvníci příjemného a komfortního areálu v bezprostřední blízkosti historické budovy Branických Ledáren na Praze 4 se začali scházet již od 17 hodin. Před začátkem koncertu mohli v klidu posedět u piva a dalších alkoholických i nealkoholických nápojů, poměrně pestrá byla také gastro nabídka. Za pochvalu rovněž stojí čisté toalety v dostatečném množství, a to dokonce i kamenné.  

V 19.45 hodin vtrhli Poletíme? na pódium a početné publikum roztancovali hned úvodní písničkou Autistický bratr. Od začátku bylo patrné, že si fanoušci i muzikanti přišli koncert užít. Skvěle naladění hudebníci sázeli jeden hit za druhým a fanoušci jim jejich energii vraceli. Flašinety, Holky pitomý, Chce to hit!, Tři kámošky psycholožky, Běž dál, Mařena, Fousy, Chlastáme na festivalu, Lokomotiva.... Písně (nejen refrény), které si s kapelou zpívala většina návštěvníků, což muzikanti náležitě kvitovali. 



Repertoár koncertu byl sestaven ze všech pěti desek kapely, převažovala novější alba Chce to hit!, Turbošansón a Kroskántry, ale došlo i na Skupinu dobře vypadajících mužů a Jednoduché písničky o složitém životě (je zajímavé, jak názvy všech desek charakterizují skupinu a její produkci – hitů mají dost, hrají turbošansón a kroskántry, vypadají solidně a jejich jednoduché písničky jsou opravdu o složitém životě). Převažovaly rychlé, skočné, rozverné skladby, ale občas došlo i na zjemňující milostnou romantiku typu Pojď se mnou lásko má. Na své si tak přišli nejen milovníci punku, rocku, kabaretních kupletů či šansonů, ale i country, jazzu a folku. A také nesmírně vtipných a chytrých textů.  

Josef Zámečník (zvaný Waldemar Matuška) střídal banjo s kytarou, rytmiku spolehlivě drželi Vít Kraváček a Michal Jež, krásnou atmosféru vytvářely dechové nástroje Jáchyma Hájka a Pavla Križovenského, hodně výrazné byly klávesy Ondřeje Hájka a housle Vojtěcha Konečného. Za mikrofonem pak dominoval frontman Rudolf Brančovký, který občas vzal do ruky kytaru, jindy tamburínu. Zářil jako sluníčko, křepčil na pódiu a občas vystřihl i pozoruhodnou taneční kreaci.  

Nebýt „policejní" hodiny, Poletíme! by hráli ještě dlouho. Aby muzikanti nezdržovali a potěšili co možná nejvíce písničkami, ani se obligátně nenechali davem vytleskat a rovnou nasadili čtyři přídavky. Úplně na závěr zahráli Auto, co veze ovci. „Díky moc a na viděnou," zpívá se v ní. Určitě a rádi.
Foto: FB kapely Poletíme?
GALERIE

Související obsah:

» Poletíme? se hitovostí svých skladeb rozhodně trápit nemusí   (Karel Souček, 16. 07. 2018)
» Tak Poletíme? Určitě, díky, rádi!   (Karel Souček, 26. 11. 2014)
» Proč sedět doma, když může bejt párty? – rozhovor s leaderem skupiny Poletíme?   (Jitka Fialková, 29. 09. 2014)
» Nový klip věnují Poletíme? všem, kteří se nebojí svých limitů   (Karel Souček, 15. 04. 2019)


ZADEJTE KOMENTÁŘ



HUDEBNÍ ZPRÁVY
V Rock Cafe budou řádit vlci
04.02.

V Rock Cafe budou řádit vlci

Vukovi se po úspěšném vystoupení na Rock for People 2024 opět vrací do České republiky, tentokrát s vlastním...


Pancho zve do Mexika, Fast Food Orchestra na tour
04.02.

Pancho zve do Mexika, Fast Food Orchestra na tour

Roztančené ska s punk-rockem a mexickou energií propojuje nový singl kapely Fast Food Orchestra s názvem Pancho. Společně...


Kapela INEKAFE bojuje za přirozenou krásu žen
03.02.

Kapela INEKAFE bojuje za přirozenou krásu žen

Ironická, melodická, energická punková vypalovačka. Taková je nová skladba kapely INEKAFE s názvem Kolagenová...


Pro mnohé překvapivá spolupráce Michala Horáka a Kata vyústila ve společný singl
03.02.

Pro mnohé překvapivá spolupráce Michala Horáka a Kata vyústila ve společný singl

Michal Horák se v posledních měsících nezastavil. Několik nových singlů, které si proložil výletem za velkou...


Slavnostní večer 67. cen Grammy ovládl Kendrick Lamar. Zvítězili i The Beatles, Beyoncé nebo metalová Gojira
03.02.

Slavnostní večer 67. cen Grammy ovládl Kendrick Lamar. Zvítězili i The Beatles, Beyoncé nebo metalová Gojira

Pozornost hudebního světa si 2. února 2025 opětovně vzala Národní akademie hudebního umění a věd ve Spojených...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Achtung, Sultan!
10.01.

Achtung, Sultan!

» První hoře

Přední česká alternativní kapela První hoře, která bývá řazena mezi...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru