Mighty Sounds se letos pokusí dobýt i divočáci Dropkick Murphys

Letošní ročník festivalu Mighty Sounds přiveze jako jednu z hlavních hvězd i legendu celtic punku - Dropkick Murphys. Pojďme se tedy podívat s kým to tedy budeme mít vlastně čest a co všechno skrývá kapela, která vznikla již v roce 1996 v americkém Quincy.
Kapela tedy vznikla v roce 1996, kdy jiejí základy položili Ken Casey, Mike McColgan, Rick Burton a Jeff Erna. Hlavní vliv měli od svých hudebních oblíbenců, kterými byli například Stiff Little Fingers, The Pogues, The Clash nebo třeba i Thin Lizzy. Hrdě reprezentují bostonskou scénu. V jejich hudbě se prolínají irské kořeny s punk rockem či jeho subžánrem Oi!
Prvním důležítým a hlavním krokem kapely bylo podepsání smlouvy u nahrávací společnosti Hellcat Records. Tím druhým krokem byla deska Do or Die, která vyšla v roce 1998, a díky které se ihned zařadili mezi elitu svého žánru. Posledním velkým krokem v prvotní fázi kariéry této legendy byla výměna frontmana. Na místo McColgana byl vybrán Al Barr.
Z šesti desek, které má momentálně kapela na kontě ale byla vůbec nejdůležitější v pořadí třetí Sing Loud, Sing Proud!. Album s výraznými melodiemi a plné pecek čítá celkově šestnáct skladeb. Z nich se nejvíce prosadili Which Side Are You On, For Boston, The Wild Rover nebo The Rocky Road to Dublin. Většina punkových médií album osolila plným počtem bodů či velmi příjemnou kritikou, Sing Loud Sing Proud je také do této doby vůbec nejprodávanějším albem kapely.
Ne každá doba byla pro kapelu jednoduchá. Jak bylo o nich známo, kapela byla velkým podporovatelem dělnické třídy, a o sobě hlásají že jsou všichni demokrati. To také potvrdili při volbách amerického prezidenta v roce 2004, kdy se spojili s aktivistickou skupinou PunkVoter, aby společně porazili George Bushe. V tom roce také vyšla výběrovka Rock Against Bush, na které byla i jejich píseň We Got the Power.
Přišlo i na obvinění z rasismu. Během jednoho z koncertů během loňského turné při jedné skladbě začal jeden z přítomných hajlovat, což se nelíbilo basákovi Kenu Caseymu, který dotyčného udeřil několikrát do obličeje a poté dorazil svojí basovkou. Načež různými médii proběhla informace, že 'náckové nejsou na koncertech Dropkick Murphys vítáni'.
Každý ze členů nežije ale jen hudbou ale i jinými zálibami. Ken Casey je velkým fanouškem Bostonských Red Sox a Bruins. S Bruins se objevil i na ledě při AT&T Legends Classic hockey game v roce 2010 kdy vstřelil i vítězný gól. Al Barr naopak ještě předtím, než se stal členem kapely byl pouličním drogovým dealerem, ale ty časy jsou již také pryč, nicméně jako většina kapel i Dropkick Murphys si prošli svými drogovými časy.
Skladby kapely se objevili i ve filmech či hrách. Ve filmu Skrytá identita od Martina Scorseseho zazněla skladba I'm Shipping Up to Boston. Stejná skladba zazněla i v seriálu Simpsonovi.
Vůbec nejúspěšnějším hitem kapely je skladba Walk Away, z alba Blackout. Na něm se kapela začala lehce naklánět ke komerčnějším věcem. Zatím posledním albem je placka Signed and Sealed in Blood z roku 2013. Ze čtyř singlů, které album vyplodilo se nejvíce prosadilo hned první, Rose Tattoo. Návrat ke kořenům kapely se povedl a stím přišla i slibná kritika zatím poslední desky.
Největším zážitkem přesto zůstávají koncerty americké punkové formace. Ty bývají plné energie a různých divokých tanců. O čemž se ještě před vystoupením na Mighty Sounds můžete přesvědčit zde:
Související obsah:
» Mighty sounds od Adolescents po Varukers (Joe Stramr, 12. 07. 2012)» Mighty Sounds hlásí Mad Sin, Toasters, Offenders a další (Joe Stramr, 23. 01. 2013)
» Mighty Sounds ukáží špičku alternativní hudby (Matěj Dobšovič, 07. 07. 2013)
» Mighty Sounds oslaví narozeniny. Teď můžete ušetřit. (Karel Souček, 10. 11. 2013)
» Festival Mighty Sounds přiváží Dropkick Murphys (Ondra Kocáb, 05. 02. 2014)
HUDEBNÍ ZPRÁVY
Krásný ztráty Live ohlašují další jména - Kirschner, Lenny, či Königa
Festival Krásný ztráty Live, jehož devátý ročník se uskuteční 8. a 9. srpna již tradičně ve středočeských Všeticích...
Bára Poláková a Štěpán Urban vypouštějí Draka
Na hranici křehkého popu a emotivní filmové atmosféry se pohybuje písnička Drak. Jedná se o vůbec...
Koncert Symphony for Humanity upozorní na rostoucí xenofobii
Praha je místem, kde xenofobie a stereotypní odsuzování druhých není tolerováno. Tak zní hlavní podtitul speciálního...
Po strhujících pražských vystoupeních se We Are Scientists vrací do Café v lese
Indie-rockeři We Are Scientists se vrací do Prahy. Energická dvojice z New Yorku, známá pro svou nakažlivou energii, osobitý...
Koncertem Zbogom Arts se studenti rozloučí s koncem školního roku
Spolek studentů Arts managementu, který nezávisle sdružuje studenty Vysoké školy ekonomické v Praze,...
» zobrazit více...
RECENZE
» Nostalgická duše Joker Beat plachtí za nadějí...
» Arakain 2006: Labyrint, Touža a neúprosný...
» „Achtung, Sultan!“ volá První Hoře...
» Ve svobodném a magickém světě MBT je otevřeným...
» Crazy Story kapely Totální nasazení baví...
» Vánoční poselství Radůzy – láska,...
» zobrazit více...
Dejvická Klubovna první jarní den pořádně rámusila
Pražská skupina Slut vznikla na podzim roku 1991. Začínali jako HC kapela, později...
Koncert Symphony for Humanity upozorní na rostoucí xenofobii
Praha je místem, kde xenofobie a stereotypní odsuzování druhých není tolerováno....
Hraní mezi fanoušky i záplava ohňostrojů: Twenty One Pilots si podmanili O2 Arénu
Americké duo Tyler Joseph a Josh Dun, známí jako Twenty One Pilots, si tuto sobotu...
Krásný ztráty Live ohlašují další jména - Kirschner, Lenny, či Königa
Festival Krásný ztráty Live, jehož devátý ročník se uskuteční 8. a 9. srpna...
Caligula's Horse: Našli jsme specifický hudební styl, který víme jak vytvořit
Po koncertě australské progresivně metalové party Caligula's Horse...
Na Alana Walkera dorazila celá republika, ale nevíme co si myslet o samotné show
Alan Walker, norsko-britský DJ, známý především svým zamaskovaným obličejem,...
Bára Poláková a Štěpán Urban vypouštějí Draka
Na hranici křehkého popu a emotivní filmové atmosféry se pohybuje...
Na Trnkobraní se mohou těšit Dan a Eva
Již zítra se otevřou brány areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích,...
Debutové album Petrofskiho zdobí množství emocí, poloh i žánrů
Nejen plejádou zajímavých hostů, ale i množstvím emocí, poloh i žánrů...
Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.
» Podporujeme nadějné kapely
» Zadání profilu interpreta
Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.