Michal Pavlíček potvrzuje svoje výjimečné postavení mezi tuzemskými kytaristy

Recenze alba : Pošli to tam

Celkový čas: 01:09:12
Vydavatel: Warner music
Rok vydání: 2019
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD
Devět let si museli fanoušci Čombeho počkat na jeho další studiovou desku. Michal Pavlíček jim však čekání vynahradil hned šestnácti kompozicemi, v nichž beze zbytku potvrzuje svoje výjimečné postavení mezi tuzemskými kytaristy. Každá skladba přitom obsahuje jeho čitelný rukopis, a co víc, ani jedna neunavuje zbytečně dlouhými exhibicemi. Naopak. Od začátku do konce je to mix pestrobarevných nálad. Od temných odstínů až po hravé momenty plné rozvernosti, jež spojuje Pavlíčkova kytara.

Nejde však o instrumentální album, jak by se dalo u autora s bohatými zkušenostmi s filmovou hudbou čekat. V sedmi skladbách se totiž i zpívá. Jako například v úvodním těžkotonážním Dunění, nebo v písních Časy jsou zlý a Ztracenej čas s Milly Honsovou, jež patří mezi nejnovější hudební objevy Michala Pavlíčka



Eliška Dvořáková exceluje pro změnu v písni Rajský trauermarš. Největší pozornost však na sebe strhává Monika Načeva v úletové Babalu, která je o autentickém příběhu brazilské prostitutky, jež dělala drogového kurýra a starala se o to, aby obrátila pozornost malých kluků raději k fotbalu. Píseň je nezpochybnitelnou ozvěnou zlaté éry Pražského výběru a potěší všechny, kdo si libují v nové vlně osmdesátých let.

Opomenout nelze ani písně Odcházení s textem Vlastimila Třešňáka, která vznikla na Pavlíčkově motivu pro stejnojmenný film Václava Havla, či Jen ten, kdo zbloudí, najde cestu, k níž napsal text Michal Horáček a která pochází z období nepříliš zdařilého alba Sociální síť (2015) triumvirátu Pavlíček - Horáček - Müller. Ostatně Richard Müller ji v doprovodu Svetlany Rymarenko také zazpíval. 

Největší skvosty se však skrývají v intrumentálkách. Některé se étericky vznáší nad oblaky (Anděl, Modrý pták nebo Bioelektrik), další zase letí střemhlav dolů (Zhurta, Pošli to tam!, Červánky), aby nám důrazně připomněly, že je Pavlíček především rockový kytarista, i když se v životě dotkl mnoha jiných hudebních žánrů i témat.

Nelze nezmínit ani výtečný výkon baskytaristy Martina "Maťa" Ivana, bubeníka Miloše Meiera či klávesisty Michala Nejtka, kterými se Michal Pavlíček obklopil a vytvořil s nimi album, které nad některými jeho dalšími vyčnívá. Dá se říct, že novinka Pošli to tam! patří už teď mezi nejlepší rockové desky letošního roku u nás a co na tom, že jsme teprve na začátku léta. Určitě si ji budeme ještě dlouho pamatovat.
Autor recenze: Roman News Zahrádka


DISKOGRAFIE


ZADEJTE KOMENTÁŘ



HUDEBNÍ ZPRÁVY
Metalové ikony Arakain a Alkehol rozbouřily Českou Lípu i Herálec
01.04.

Metalové ikony Arakain a Alkehol rozbouřily Českou Lípu i Herálec

Hned na dvě zastávky A+A Tour legendárních českých rockových kapel Arakain a Alkehol vyrazili redaktoři Hudební knihovny....


Debutové album Petrofskiho zdobí množství emocí, poloh i žánrů
01.04.

Debutové album Petrofskiho zdobí množství emocí, poloh i žánrů

Nejen plejádou zajímavých hostů, ale i množstvím emocí, poloh i žánrů zaujme debutová deska jedné z výrazných...


Bastardi a Budulínek si skvěle rozumí, důkazem je nový klip
31.03.

Bastardi a Budulínek si skvěle rozumí, důkazem je nový klip

V Třebíči pokračuje 11. dubna společné koncertní turné kapely Cocotte Minutte  a písničkáře...


I Love You Honey Bunny na novém albu procházejí jednotlivými fázemi osobní transformace
31.03.

I Love You Honey Bunny na novém albu procházejí jednotlivými fázemi osobní transformace

Pod názvem Don’t Look When I’m Changing vydává pražská indie-popová kapela I Love You Honey Bunny své třetí...


Turbo se vrací s novým zpěvákem a vyráží na velké Tour 2025
31.03.

Turbo se vrací s novým zpěvákem a vyráží na velké Tour 2025

Nové verze písní Sláva a Andělů se nesmíš dotýkat vydává skupina Turbo na dvoustranném singlu. Známá kapela...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Noc Na Zemi
09.02.

Noc Na Zemi

» Bad Karma Boy

V jednom z rozhovorov kedysi kapela Bad Karma Boy povedala, že v ich textoch sa často...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru