Letní kapela nabízí písně horských peřejí a letních bystřin

Neznám projekt zpěváka a výtvarníka Jaromíra Švejdíka aka Jaromíra 99, který by nebyl zajímavý a originální. Priessnitz, Umakart, Jaromír 99 & The Bombers, Kafka Band, vše mimořádná hudba a texty. Stejně tak tomu je v projektu Letní kapela, stejnojmenné debutové album vyšlo 23. května.  

Letní kapela s Jaromírem Švejdíkem nabízí na debutovém albu rockový výlet za písničkou horským krajem rockové melancholie a nezčeřené vícehlasé pohody. Čistý sound nahrávky Dušana Neuwertha deroucí se z pramenů Jesenické inspirace je poháněný přívalem vzpomínek a příběhů Jaromíra 99. Vše se probublalo skzr mlhu deprese a ozářené jarním sluncem ve výsledku stvořilo brilantní celek jedenácti písní Letní kapely. Texty Jaromíra 99 jsou součástí právě vydávané knihy Mimosezóna (nakladatelství Host).    



"Vycházíme z rockových základů, ale doufám, že je v tom cítit blues, country, folk i folklor. Chtěli jsme, aby to byla ručně udělaná, řemeslná deska,” sděluje Jaromír 99 a zároveň neskrývá nadšení z výsledku. "Za mě je to zatím zvukově nejlepší deska, na které jsem se podílel. Za to samozřejmě hlavně vděčíme producentovi Dušanovi Neuwerthovi, který dal desce neuvěřitelnou péči. Songy jako takové bych nerad hodnotil, to ukáže až čas.”  

Letní kapela je nový projekt zpěváka a výtvarníka Jaromíra 99. Zrodil se v období covidových zákazů a postupně přerostl v plnohodnotnou kapelu. Po prvních koncertech uzrál záměr natočit celé album a i přes svůj název nepůjde o písničky na jedno období. Že je Letní kapela spontánní název, přiznává i Jaromír 99:  "Název Letní kapela spíš odkazuje na dobu, kdy jsme se s muzikanty scházeli a muzicírovali. Při nahrávání jsme v první řadě chtěli, aby z toho byla cítit radost z muziky. Zda jsou letní nebo ne, nehrálo roli. Spíš jsem se snažil, aby texty měly nějakou společnou neviditelnou červenou nit, která dává albu smysl.”  

A že texty Jaromíra 99 snesou ty nejvyšší měřítka, dokazuje aktuální kniha vydavatelství Host. Pod názvem Mimosezóna je zachyceno třicet let tvorby Jaromíra Švejdíka. Texty jsou v knize řazeny chronologicky, a tak závěr knihy patří Letní kapele, a tak trochu i vzpomínání. "Ty texty pro Letní kapelu se nějak vybublaly na povrch při mých kovidových procházkách podél řeky, mezi stromy, na polních cestách. Jsou to střípky vzpomínek na rodiče, první lásku, dům, kde jsem prožil dětství … Přesto myslím, že je to celé napsané smířlivě. Snažím se brát svět takový jaký je, i když je to někdy těžký.”     
Foto: Vojta Veškrna

Koncerty:

31.5. - Česká Lípa
1.6. Praha - Kasárna Karlín
2.6. Plzeň - Zach´s Pub
3.6. Příbram - Junior klub
4.6. Veselí nad Lužnicí - Veselské pískovny
5.6. Brno - Husa na Provázku 

Letní kapela:

Jaromír Švejdík: zpěv
Vojtěch Šeliga: klávesové nástroje
Zdeněk Regal Jurčík: bicí, zvonkohra, melodica, zpěv, kytara
Apostolos Joanidis: kytary, bouzouki, foukací harmonika
Petr Wazy Weiser: basová kytara, zpěv
Lukáš Morávek: kytary, ukulele, trumpeta, zpěv
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘ



HUDEBNÍ ZPRÁVY
Koncertem Zbogom Arts se studenti rozloučí s koncem školního roku
18.04.

Koncertem Zbogom Arts se studenti rozloučí s koncem školního roku

Spolek studentů Arts managementu, který nezávisle sdružuje studenty Vysoké školy ekonomické v Praze,...


Zahajovací galavečer plný domácích i zahraničních celebrit otevřel Composers Summit Prague
18.04.

Zahajovací galavečer plný domácích i zahraničních celebrit otevřel Composers Summit Prague

Galavečer filmové hudby s podtitulem Skladatelé Hollywoodu živě, který se konal ve čtvrtek 17. dubna v Obecním...


Hraní mezi fanoušky i záplava ohňostrojů: Twenty One Pilots si podmanili O2 Arénu
17.04.

Hraní mezi fanoušky i záplava ohňostrojů: Twenty One Pilots si podmanili O2 Arénu

Americké duo Tyler Joseph a Josh Dun, známí jako Twenty One Pilots, si tuto sobotu podmanili O2 arénu nejen...


Jednorázové okolnosti, nebo neumí zpívat?
17.04.

Jednorázové okolnosti, nebo neumí zpívat?

Trochu kritický titulek je opodstatněný se zážitkem z koncertu Harakiri For The Sky. Když jsem je objevil díky kamarádovi...


Half·Alive přivezou do Roxy nové album Persona
17.04.

Half·Alive přivezou do Roxy nové album Persona

Americká kapela Half·Alive se proslavila po všech stránkách dotaženými songy plnými života. Teď má venku třetí album...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Duše v peří
15.04.

Duše v peří

» Joker Beat

Čtvrté album Joker Beat pod názvem Duše v peří vyšlo 20.12....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru