Klukům z kapely Brixtn to prostě šlape

Pamatujete si ještě skupinu Donaha? Kapela kluků hrající pop-punk už je minulostí, proto nás zajímalo, zda pánové pověsili nástroje na hřebík, nebo jestli s pódii natrvalo srostli v jiném uskupení. Ano, druhá možnost je správná. Kapela Brixtn je tady. Naši Hudební knihovnu zajímala tato radikální změna. Proto jsme kluky krapet vyzpovídali.
HK: Jste na scéně úplně noví, co nám o sobě na začátek řeknete?
B: Jsme čtyřčlenná indie-electro popová kapela Brixtn. Jsme z různých koutů Česka a hrajeme spolu teprve od jara letošního roku. Začátkem června jsme vydali debutový singl .
HK: Jak vůbec kapela vznikla?
B: Předtím než jsme založili Brixtn, jsme hráli několik let v různých kapelách. Všichni jsme vesměs začínali na pop-punku. Já s bráchou jsme hráli posledních 5 let v Donaha, Paulie vystřídal kapely jako Koblížci nebo Animo 24 a Dawe hrál v The Smile. Dá se říct, že nás dala dohromady velká spousta náhod. Když jsme den před Vánocema nakupovali v Olomouci dárky, narazili jsme na Dawa, který se pokoušel o to stejný. Znali jsme se spolu pár let, nějakou dobu se neviděli, a tak jsme si toho měli dost co říct. My už tou dobou uvažovali o založení nové kapely. Pop-punk nás už moc nebavil, s bráchou jsme zkoušeli skládat písničky v jiném stylu, a tak nám setkání s Dawem docela nahrálo. Slovo dalo slovo a za týden byla s Dawem první zkouška. Na Paulieho jsme narazili na PUER festivalu v Praze. Po koncertě jsme popili, seznámili se, pouštěli mu nějaký demáče a ho to strašně bavilo. Pár dnů nato jsme mu napsali, jestli by to s námi nechtěl zkusit. Chtěl. Dali jsme společnou zkoušku, zjistili, že to funguje… a Brixtn byl na světě.
HK: Proč Brixtn?
B: Název Brixtn se nám nabídl vlastně sám. Náš kámoš z Ameriky nás pozval do Londýna na koncert kapely Nothing but Thieves, kterou zastupuje. Hráli v Brixton Academy, a mimo to, že to byl pro nás s bráchou jeden z největších hudebních zážitků, právě tady jsme se definitivně rozhodli kapelu založit. Jen jsme vypustili samohlásku, protože kapela "Brixton" už existovala a zkrácená verze názvu nás bavila i víc.
HK: Váš první singl je v češtině. Chcete zůstat u češtiny, nebo od vás můžeme očekávat i písničky v angličtině?
B: České texty jsou nám hodně blízké a chtěli bychom se jich držet. Přijde nám to upřímnější a tím, že je čeština náš mateřský jazyk, jsme schopni myšlenky songů líp zformulovat. Do budoucna bychom to sice chtěli zkusit i s angličtinou, ale češtiny se vzdát nechceme.
HK: Když jsme u textů... Čerpáte v nich z osobních zkušeností?
B: Snažíme se zakládat texty na tom, co jsme skutečně zažili. Nechceme vařit z vody a psát texty o ničem. Song napsaný o něčem skutečným je prostě vždycky „skutečnější".
HK: Dřív jste všechno stavěli pouze na kytarách, ale teď jste zabrousili do elektroniky. Co od vás mohou fanoušci čekat na koncertech?
B: Náš set je teď mnohem pestřejší, než býval v našich minulých kapelách. I přes to, že se naše písničky skládají z velké části z elektroniky, snažíme se je hrát co nejvíc živě, s MIDI controllery a pady. Na playlistu máme ale taky několik kytarovějších věcí. Songy na koncertech se navíc od studiových verzí částečně liší. Chceme si pořád zachovat kytary a živé bicí.
HK: Na čem teď pracujete? Nechystáte třeba desku?
B: Zrovna dokončujeme druhý singl. Chtěli bychom ho vydat i s klipem do konce října. Celou desku zatím v plánu nemáme, ale začátkem příštího roku bychom chtěli udělat EP.
HK: Chcete říct něco na závěr?
B: Poslouchejte Brixtn, milujte ho a množte ho! A taky choďte na koncerty. Jsme tu sice krátce, ale už jich máme pár naplánovaných, tak zčekněte www.brixtn.cz a dorazte!
Foto: archiv kapely
Související obsah:
» On The Way (Jan Vavřík, 22. 03. 2014)» Novoroční rozhovor s On The Way (Jan Vavřík, 02. 01. 2014)
» On The Way a jejich Ztrácíš (Jan Vavřík, 23. 02. 2014)
» On The Way jsou Donaha (Jan Vavřík, 13. 12. 2014)
» On The Way jsou k neutahání (Jan Vavřík, 07. 12. 2013)
» On The Way opět bodují (Jan Vavřík, 06. 09. 2014)
» On The Way na Chmelnici (Jiří Klecan, 14. 03. 2014)
» On The Way jako předskokani Tarji Turunen (Jan Vavřík, 16. 10. 2013)
HUDEBNÍ ZPRÁVY
Koncertem Zbogom Arts se studenti rozloučí s koncem školního roku
Spolek studentů Arts managementu, který nezávisle sdružuje studenty Vysoké školy ekonomické v Praze,...
Zahajovací galavečer plný domácích i zahraničních celebrit otevřel Composers Summit Prague
Galavečer filmové hudby s podtitulem Skladatelé Hollywoodu živě, který se konal ve čtvrtek 17. dubna v Obecním...
Hraní mezi fanoušky i záplava ohňostrojů: Twenty One Pilots si podmanili O2 Arénu
Americké duo Tyler Joseph a Josh Dun, známí jako Twenty One Pilots, si tuto sobotu podmanili O2 arénu nejen...
Jednorázové okolnosti, nebo neumí zpívat?
Trochu kritický titulek je opodstatněný se zážitkem z koncertu Harakiri For The Sky. Když jsem je objevil díky kamarádovi...
Half·Alive přivezou do Roxy nové album Persona
Americká kapela Half·Alive se proslavila po všech stránkách dotaženými songy plnými života. Teď má venku třetí album...
» zobrazit více...
RECENZE
» Nostalgická duše Joker Beat plachtí za nadějí...
» Arakain 2006: Labyrint, Touža a neúprosný...
» „Achtung, Sultan!“ volá První Hoře...
» Ve svobodném a magickém světě MBT je otevřeným...
» Crazy Story kapely Totální nasazení baví...
» Vánoční poselství Radůzy – láska,...
» zobrazit více...
Dejvická Klubovna první jarní den pořádně rámusila
Pražská skupina Slut vznikla na podzim roku 1991. Začínali jako HC kapela, později...
Koncertem Zbogom Arts se studenti rozloučí s koncem školního roku
Spolek studentů Arts managementu, který nezávisle sdružuje studenty Vysoké...
Hraní mezi fanoušky i záplava ohňostrojů: Twenty One Pilots si podmanili O2 Arénu
Americké duo Tyler Joseph a Josh Dun, známí jako Twenty One Pilots, si tuto sobotu...
Festival Mezi ploty se vrací v plné síle, do Bohnic se chystá více než stovka účinkujících
Po těžkých covidových letech se festival Mezi ploty vrací ve velkém...
Caligula's Horse: Našli jsme specifický hudební styl, který víme jak vytvořit
Po koncertě australské progresivně metalové party Caligula's Horse...
Na Alana Walkera dorazila celá republika, ale nevíme co si myslet o samotné show
Alan Walker, norsko-britský DJ, známý především svým zamaskovaným obličejem,...
Singlem Azizam se Ed Sheeran vrací k radosti, světlu, lásce a hravosti
Slovo Azizam pochází z perštiny a znamená „můj milý" nebo „má lásko". Zároveň se...
Na Trnkobraní se mohou těšit Dan a Eva
Již zítra se otevřou brány areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích,...
Debutové album Petrofskiho zdobí množství emocí, poloh i žánrů
Nejen plejádou zajímavých hostů, ale i množstvím emocí, poloh i žánrů...
Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.
» Podporujeme nadějné kapely
» Zadání profilu interpreta
Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.