Festival Pop Messe přidává nové hvězdy a nabídne propojení s turistickými cíly i mezinárodní konferenci

Brněnský hudební festival Pop Messe, akce zaměřená na současnou pop, elektronickou, rap a indie scénu, která proběhne od 25. do 27. července, zveřejňuje téměř finální podobu svého historicky nejrozsáhlejšího line-upu.

Vedle již oznámených Sleaford Mods, GusGus, Kiasmos nebo české legendy The Ecstasy Of Saint Theresa, tak v létě do Brna přijedou například světové legendy devadesátkové taneční scény Leftfield, zasmušilí belgičtí melancholici Warhaus, čerstvý držitel největší ostrovní ceny Brit Awards v kategorii Rap/Grime Casisdead, australský taneční producent Partiboi69, kanadská klubová provokatérka Marie Davidson, špička současné britské klubové scény Blawan nebo dvojice newyorských rapperů v čele s billym woodsem, Armand Hammer.

Z České republiky pak například Bert & Friends nebo František Skála a Provodovjané. Celkově vystoupí přes padesát zahraničních i domácích kapel, hudebníků a DJs. Vedle prodloužení na tři plnohodnotné programové dny festival připravuje další novinky - možnost zakoupit si speciální ÖFF MÅSSE BRNOPAS, který nabídne slevy či volné vstupy do městských turistických cílů. ÖFF MÅSSE BRNOPAS bude k dispozici ve dvou cenových variantách a vedle třídenní dopravy MHD zdarma nabídne dle varianty slevy či vstupy zdarma například na architektonické procházky, do Vodojemů Žlutý kopec, do vily Stiassni i na koupaliště Riviéra.

Festival se také stěhuje do většího areálu brněnského Velodromu a jeho okolí na výstavišti BVV.  „Velodrom fanouškům možná připomene stadion Za Lužánkami, kde jsme pořádali první ročníky. Nabídne ale více prostoru i lepší zázemí - celkem pět hudebních scén - tři open-air a dvě indoor - a dvě pro doprovodný program,” přibližuje programový ředitel festivalu Tomáš Kelar.

Program vedle koncertů a party zahrne nově i mezinárodní konferenci a třeba Kinostage České televize.

Program festivalu po dnech:

Čtvrtek, 25. 7. 2024:

Leftfield (UK), The Ecstacy of Saint Theresa (CZ), Bert & Friends (CZ), František Skála a Provodovjané (CZ), GusGus (ISL), Bad Nerves (UK), Iglooghost (UK), John Maus (US), Varg (SWE), Dva (CZ)

Pátek, 26. 7. 2024:

Kiasmos (ISL), Fvlcrvm (SK), Gurriers (IRL), Billy Barman (SK), Casisdead (UK), Meowlau X Val (SK), Burian (CZ), Marie Davidson (CAN), 1flfsoap (CZ), Rohony (CZ), Alabaster DePlume (UK), Sleaford Mods (UK), Zdechly Osa (PL), Anna Vaverková (CZ), Dukla (CZ), Bad focus (CZ), Asa Moto (BEL)

Sobota, 27. 7. 2024:

Partiboi 69 (AUS), Blawan live (UK), Armand Hammer (US), Nivva (AI), Carl Gari & Abdullah Miniawy (DE), Nabihah Iqbal (UK), Mucha (CZ), Adigery & Pupul (BE), Warhaus (BE), Dorian Concept a Cid Rim (AT), Hotline TNT (US), Hrtl (CZ), Dušan Vlk (SK), Mat213 (CZ), Olof Dreijer (SWE), Cashu (BRA), Cesar Chunk (PER), Nathan Micay (DEN)

„Čtvrtý ročník bude bez nadsázky nabitý, s nejsilnějším program za naši krátkou historii! Nejen že se rozšiřujeme o jeden festivalový den, ale posilujeme program, který je založen na nejzajímavějších současných jménech z mnoha žánrů - od taneční elektroniky, přes elektro-soul, dub, rap až po jazz,” zdůrazňuje Tomáš Kelar.

Třídenní i jednodenní vstupenky jsou již v prodeji.

 

 

 

GALERIE

Související obsah:

» Brněnský festival Pop Messe vítá první tucet účinkujících   (David Malý, 13. 12. 2023)


ZADEJTE KOMENTÁŘ



HUDEBNÍ ZPRÁVY
V Rock Cafe budou řádit vlci
04.02.

V Rock Cafe budou řádit vlci

Vukovi se po úspěšném vystoupení na Rock for People 2024 opět vrací do České republiky, tentokrát s vlastním...


Pancho zve do Mexika, Fast Food Orchestra na tour
04.02.

Pancho zve do Mexika, Fast Food Orchestra na tour

Roztančené ska s punk-rockem a mexickou energií propojuje nový singl kapely Fast Food Orchestra s názvem Pancho. Společně...


Kapela INEKAFE bojuje za přirozenou krásu žen
03.02.

Kapela INEKAFE bojuje za přirozenou krásu žen

Ironická, melodická, energická punková vypalovačka. Taková je nová skladba kapely INEKAFE s názvem Kolagenová...


Pro mnohé překvapivá spolupráce Michala Horáka a Kata vyústila ve společný singl
03.02.

Pro mnohé překvapivá spolupráce Michala Horáka a Kata vyústila ve společný singl

Michal Horák se v posledních měsících nezastavil. Několik nových singlů, které si proložil výletem za velkou...


Slavnostní večer 67. cen Grammy ovládl Kendrick Lamar. Zvítězili i The Beatles, Beyoncé nebo metalová Gojira
03.02.

Slavnostní večer 67. cen Grammy ovládl Kendrick Lamar. Zvítězili i The Beatles, Beyoncé nebo metalová Gojira

Pozornost hudebního světa si 2. února 2025 opětovně vzala Národní akademie hudebního umění a věd ve Spojených...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Achtung, Sultan!
10.01.

Achtung, Sultan!

» První hoře

Přední česká alternativní kapela První hoře, která bývá řazena mezi...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru