Camael se na novince pustil do vlastních skladeb

Na prvních dvou CD prezentovala kapela Camael především převzaté folklorní skladby. Na novince Čaro převažuje původní tvorba členů souboru. Autory nových písní jsou Jana Procházková, Iveta Kováčová, Pavel Fischer, František Raba a Dagmar Podkonická.    



Písně zní méně folklorně, ale instrumentální aranže jsou odvážnější, s větším důrazem na rytmickou složku, uplatňující kromě tradičních i různé exotické nástroje jako například africká rababa. Novinkou je i spoluúčinkování hostů-kytaristů Norberta Kovácse  a Pavla Hejče či banjisty Miroslava Horňáka.    
Album bylo pokřtěno 26. listopadu v Klubu Dobeška. Kmotrem se stal známý jazzový muzikant Milan Svoboda.



Hudební sdružení Camael je spojením dívčího vokálního tria Triny a kvinteta instrumentalistů, kteří se pohybují v nejrůznějších hudebních žánrech, od vážné hudby po jazz a muzikály. Se skupinou již stabilně vystupuje a také nahrává perkusista Camilo Caller ze skupiny KOA.
GALERIE

Související obsah:

» Nezapomínat pro fotky na hudbu, prosím   (Karel Souček, 11. 12. 2012)
» Rozkvetlé písně Beaty Bocek jsou plné svobody   (Karel Souček, 09. 12. 2012)


ZADEJTE KOMENTÁŘ



HUDEBNÍ ZPRÁVY
Patnácté narozeniny slaví Malina Brothers na turné
23.02.

Patnácté narozeniny slaví Malina Brothers na turné

Přední česká country a bluegrassová kapele Malina Brothers letos slaví patnáctiny. Původně se tři bratři Malinové...


Zpěvačka Karolína se už nechce ztrácet
22.02.

Zpěvačka Karolína se už nechce ztrácet

Zpěvačka Karolína vydává roztančený popový singl Nechci už se ztrácet. S jejím přispěním ji napsal její...


Všechno nejlepší je dosud nejpestřejší Ventolinovo album
22.02.

Všechno nejlepší je dosud nejpestřejší Ventolinovo album

Pod názvem Všechno nejlepší vydává elektronický producent Ventolin své dosud nejpestřejší a nejpropracovanější...


Fanoušci jsou pro Nieve Ellu na prvním místě, v Praze to potvrdila
22.02.

Fanoušci jsou pro Nieve Ellu na prvním místě, v Praze to potvrdila

Britská indie zpěvačka a hudebnice Nieve Ella je známá svou kombinací indie, popu a elektronické hudby. Její...


Totally Nothin vydává hluboce osobní album Hudba, co hojí rány
21.02.

Totally Nothin vydává hluboce osobní album Hudba, co hojí rány

Hudba, co hojí rány je název nového, hluboce osobního alba, které Totally Nothin vydává po roce a půl...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Noc Na Zemi
09.02.

Noc Na Zemi

» Bad Karma Boy

V jednom z rozhovorov kedysi kapela Bad Karma Boy povedala, že v ich textoch sa často...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru