Klubová kapela Tibet pokračuje v dobývání éteru

Když brněnská kapela Tibet vydala před několika měsíci nový singl Robinsonaut, ve kterém hostuje zpěvačka Tereza Černochová, okamžitě se vyšvihl v žebříčku IFPI na druhé místo mezi nejhranějšími novinkami v českých rádiích. To přitom není obvyklé u skupiny, která hraje pouze v malých klubech pro zasvěcené posluchače.

Nyní se ukáže, zda bude stejně úspěšné i celé album se stejným názvem Robinsonaut. Kolekci kvalitních popových písniček s nápaditými texty produkoval Jan Ponocný, spolupracovník Miro Žbirky či Ivana Krále, který je známý i díky svému projektu Circus Ponorka.
Když kapela novinku připravovala, vůbec se přitom nesnažila vtírat přízni a vkusu českých rádií. 

„Už před natáčením jsme se všichni shodli, že hudbu děláme jen pro sebe, protože život je příliš krátký na to, abychom ztráceli čas a dělali nějaký sračky podle a pro kohokoliv jinýho," říká zpěvák Tibetu Jiří Sekerák. Dále v kapele působí baskytarista Jiří Štefl, kytarista Lukáš Hrabovský a bubeník Zbyněk Raušer.

Kromě producenta Jana Ponocného dal nahrávce svůj otisk i americký zvukař Steve Walsh, který album míchal. 

„Jeho přímočarý přístup k celkovému pojetí byl natolik odlišný od místních zvyklostí, že nám chvíli trvalo se v tom zorientovat a sžít se s tím. Ale výsledek je naprosto excelentní a podle ohlasů kolegů je ta americká stopa docela patrná," shodují se muzikanti.

Související obsah:

» Kerndlová Tereza   (Hudkni, 13. 12. 2011)
» Žbirka Miroslav   (Joe Stramr, 15. 07. 2012)
» Perfect Days Ltd   (Petr Škrabánek, 08. 07. 2012)


ZADEJTE KOMENTÁŘ



HUDEBNÍ ZPRÁVY
Peruánská Hyena na prknech blatenského klubu!
27.04.

Peruánská Hyena na prknech blatenského klubu!

O neopakovatelné hudební zážitky se v jihočeské Blatné postarali pořadatelé sdružení...


Maraton hudby Brno 2025 láká na setkání napříč žánry i kontinenty
27.04.

Maraton hudby Brno 2025 láká na setkání napříč žánry i kontinenty

Ulice, náměstí, dvorky i nádvoří Brna ovládne v létě již desátý ročník multižánrového festivalu...


V Holešovicích vznikl nový víceúčelový open air Areál7
26.04.

V Holešovicích vznikl nový víceúčelový open air Areál7

Počátkem května zahájí provoz nový víceúčelový venkovní prostor Areál7. V srdci Holešovic, v ulici Za Elektrárnou,...


Honza Homola a Zuzana Kráľová se vrhli do vod country hudby
26.04.

Honza Homola a Zuzana Kráľová se vrhli do vod country hudby

Vtipný, bezprostřední, ironický, plný nadhledu. Takový je nový projekt s názvem Colty Prérie, vzdávající...


Linkin Park vydávají novinku Unshatter a vystoupí na finále Ligy mistrů
25.04.

Linkin Park vydávají novinku Unshatter a vystoupí na finále Ligy mistrů

Unshatter je název nové skladby legendární kapely Linkin Park, která vyšla právě dnes. Singl je dalším dosud...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Duše v peří
15.04.

Duše v peří

» Joker Beat

Čtvrté album Joker Beat pod názvem Duše v peří vyšlo 20.12....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru