Pozitivní Cocomanovy vibrace jsou nakažlivé

Recenze alba : Zázraky

Album: Zázraky
Interpret: Cocoman
Celkový čas: 00:34:59
Vydavatel: Coco Jammin
Rok vydání: 2014
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD
„Ten, kdo nás viděl a slyšel naše cédéčko, ví, že budeme hrát reggae a ne regéčko," zpívá v úvodním songu svého debutového alba Zázraky zpěvák, skladatel, textař a producent Cocoman (Adam Lanči). A opravdu na celé desce nabízí s vydatnou pomocí své kapely Solid Vibes a několika hostů příjemné, ale místy i pěkně našlápnuté reggae, okořeněné prvky dancehallu, popu, rocku a folku.  



Hitové melodie, chytlavé refrény

I když Cocoman vychází ve své produkci z reggae a dancehallu, není otrokem těchto původně jamajských stylů. Originálně je kombinuje s dalšími žánry, funkčně střídá jemnější houpavé pasáže s tvrdšími, nápaditě propojuje samply, smyčky a klasické nástroje a nebojí se ani úkroků ke vkusnému popu. Řada melodií je tak výrazně hitových a refrény nepostrádají chytlavost.  

Adamovi jde především o vibrace, které jeho hudba i texty u posluchačů vyvolávají. Pozitivní vibrace, to je třeba zdůraznit. Příliv energie i vřelá atmosféra jsou patrné i přes chladný CD nosič, rytmy se lehce usazují v hlavách a texty přinášejí nenásilná poselství, která rozhodně stojí za zamyšlení.  

Do prvního songu Vibrace si Adam přizval parťáka Dr. Karyho a společně jim to ladí parádně. Hlubší Karyho hlas si s jemnějším, civilnějším Cocomanovým výborně rozumí, skvěle jsou zakomponovány dechy, skladba prostě šlape. Ideální otvírák. V písni Stoupám zpívá frontman klasicky i rapově a ve spojení s velice příjemnou melodií a pohodovým rytmem je tu velký hit. „A tak jsem vděčnej/za každou chvíli, co tu jsem/protože vím, že tady nebudeme věčně," zní pozitivní poselství písně Vděčnej.  



Klidnější reggae pasáže, střídající se s energičtějšími, vygradovanými přináší Stopaři. V Krysách se Cocoman prezentuje jako ostrý, nekompromisní písničkář. Počáteční střídmý hudební doprovod se postupně rozrůstá, v popředí je však stále zpěv a chytrý text. Stejně barevná a stylově pestrá je i druhá polovina alba, která končí jediným songem v angličtině Real Vibes a bláznivou, roztančenou písničkou Karnevalová.  

Živé nástroje vítězí nad elektronikou

Výbornou práci odvedla kapela Solid Vibes a celkovému zvuku nahrávky prospělo, že Adam ustoupil ve prospěch živých nástrojů od elektroniky. V textech se prolínají osobní a společenská témata. Vzít život do svých rukou, nepodléhat stádnosti, nevyhýbat se odpovědnosti, neschovávat se v davu, vyhýbat se jednoduchým řešením, nezavírat oči. Na papíře možná působí trochu moralisticky, ale v přesvědčivém zpěvákově podání vyznívají naprosto přirozeně a místy naléhavě.  



Cocoman našel vlastní cestu, jak prostřednictvím nápadité hudby a textů předat své názory. Myšlenky, ve které věří, problémy, které mu vadí. Díky vstřícné muzice má ambice (a schopnosti) oslovit mnohem širší publikum, než pouze fanoušky reggae.
DISKOGRAFIE
Tento interpret nemá v tuto chvíli žádná zveřejněná alba ...

GALERIE

Související obsah:

» Cocoman   (Karel Souček, 03. 07. 2014)
» Cocoman změnil reggae scénu, desku však vydává až nyní   (Karel Souček, 27. 01. 2014)
» Cocomanovy Zázraky už klepou na dveře   (Karel Souček, 26. 03. 2014)
» Zázraky   (Karel Souček, 03. 07. 2014)
» Ještěže Polemic nespoléhá jen na reggae   (Karel Souček, 09. 05. 2013)
» Polemic oslaví narozeniny deskou i tour   (Karel Souček, 28. 03. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘ



HUDEBNÍ ZPRÁVY
Maraton hudby Brno 2025 láká na setkání napříč žánry i kontinenty
27.04.

Maraton hudby Brno 2025 láká na setkání napříč žánry i kontinenty

Ulice, náměstí, dvorky i nádvoří Brna ovládne v létě již desátý ročník multižánrového festivalu...


V Holešovicích vznikl nový víceúčelový open air Areál7
26.04.

V Holešovicích vznikl nový víceúčelový open air Areál7

Počátkem května zahájí provoz nový víceúčelový venkovní prostor Areál7. V srdci Holešovic, v ulici Za Elektrárnou,...


Honza Homola a Zuzana Kráľová se vrhli do vod country hudby
26.04.

Honza Homola a Zuzana Kráľová se vrhli do vod country hudby

Vtipný, bezprostřední, ironický, plný nadhledu. Takový je nový projekt s názvem Colty Prérie, vzdávající...


Linkin Park vydávají novinku Unshatter a vystoupí na finále Ligy mistrů
25.04.

Linkin Park vydávají novinku Unshatter a vystoupí na finále Ligy mistrů

Unshatter je název nové skladby legendární kapely Linkin Park, která vyšla právě dnes. Singl je dalším dosud...


Born Of Osiris zahájí evropské turné v Brně
25.04.

Born Of Osiris zahájí evropské turné v Brně

Americká progresivní mašina Born Of Osiris na svou poslední desku „Angels Or Alien” z roku 2021 zatím nenavázala, ale od jen v loňském...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Duše v peří
15.04.

Duše v peří

» Joker Beat

Čtvrté album Joker Beat pod názvem Duše v peří vyšlo 20.12....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru